Football Manager 2020 Önemli Gençler Hangileri ?

Menajerlik oyunu denilince akla 1. gelen oyun tabi ki de Football Manager oyunudur. CM serisi ile birlikte yaklaşık 22 yıldır devam eden seri, 1. günden bu vakte kadar oldukça büyük geliştirmelere konut sahipliği yapıyor. Mahsusen FM 2009 sürümü ile birlikte 3 boyutlu maç motoruna geçiş yapan seri, şu sıralar FM 2020 oyununu 1 Mayısa kadar fiyatsız oynanabilir biçimde sunuyor. Bu metnimizde ise katiyetle almanız gereken Football Manager 2020 genç yetenekler listesini sizlerle paylaşacağız.

Grubunuza katmanız gereken Football Manager 2020 genç yetenekler listesi

Football Manager’da bütçe cihetinden güçlü bir ekip alsanız da almasanız da mutlaka genç oyunculara yatırım yapmak koşul. Küçük takımlarda genç yetenekleri parlatıp yüksek paralara satmak, büyük takımlarda ise o yetenekleri grubun devamlı oyuncusu haline getirmek oyunun en kıymetli dinamiklerinden bir tanesi. Football Manager 2020 genç yetenekler listemiz sayesinde hem ucuz hemde pahalı yetenekleri ekibinize katabilirsiniz.

Genç oyuncu keşfetmenin haricinde, altyapı oyuncularına da ehemmiyet vermek bir nispeten kıymetli. Gerçek oyuncuların potansiyel yetenekleri belirli başlı olsa da, oyunun kendi çıkardığı oyuncular oynatmaya ve antrenmana bağlı olarak potansiyel konusunda artış sağlayabilirler. Tabi iş sırf genç oyuncu bulmakla da yetmiyor. Bu oyuncular için yerinde bir antrenman programı ve en kıymetlisi şık antrenörler bulundurmanız esas. Antrenör ve tesis kalitenize bağlı olarak, gençlerin gelişim suratları değişecektir.

Yazıyı iki halde sıralayacağım. Bir kısım ucuza kapatabileceğiniz gençlerken, sair kısımda daha yüksek ecirler ödemenizi gerektiren gençler olacak. O zaman Football Manager 2020 genç yetenekler listemize başlayalım.

Naci Ünüvar

Dehşetli bir potansiyel vaat eden Naci Ünüvar, 2.5 milyon dolar karşılığında oyun başı alınabiliyor. 16 yaşında takıma geldiği için büyük gelişme potansiyeli gösteren Naci Ünüvar, şuan ki Arsenal kariyerimde inanılmaz bir gelişim gösterdi. Ben oyuncuyu sol kanatta oynatıyorum lakin ofansif orta saha olarak da oynama yeteneğine sahip.

Alessio Riccardi

Roma’nın genç takımında bulunan Alessio Riccardi, orta sahanın ortasında defansif oyun kurucu ve ofansif oyun kurucu rollerinde oynayabiliyor. Büyük bir potansiyel vaat eden Riccardi, orta yerde vazgeçilmez oyuncunuz olabilecek yetenekte bir oyuncu. Üstelik düşük bir fiyat karşılığında grubunuza katabilirsiniz.

Thiago Almada

FM 19’dan tanıdığımız Thiago Almada, büyük takımlarda da rahatlıkla oynayabilecek seviyeye ulaşıyor. Velev 1. etapta çok rahat yedek oyuncu olabilecek nitelikte. Pas ve vizyon becerilerinin haricinde şut ve bitiricilik yetenekleri, onu golü koklayan bir 10 numara oyuncusu yapıyor. Takımıyla yeni akit imzaladığı için oyunun 1. başında aktarım edilemese de, yaklaşık 1 ay sonra teklifleri kabul etmeye başlıyor.

Pelayo Morilla

FM 19’da daha düzgün olmasına rağmen hala iş yapabilecek seviyede olan Pelayo Morilla, mahsusen küçük ekiplerin işine nispeten yarayacaktır. Düzgün bir potansiyele sahip olan Morilla, komple bir 10 numara oyuncusu olmak için epeyce müsait gelişim gösterebiliyor. Düşük fiyat karşılığında aktarım edebileceğiniz üzere, maaş istediği de nispeten düşük olacaktır.

Facunda Mura

Sağ bekte epeyce makul bir yeteneğe sahip olan Facunda Mura, yüksek kararlılığı sayesinde oldukça düzgün bir gelişim gösterebiliyor. Oyuncunun kilit ve alternatif özelliklerinin hiçbirinin zaaf noktasında olmaması, onu komple bir bek haline getiriyor. Düşük bir fiyat karşılığında alacağınız Mura, ileri ki yıllarda çok yüksek bonservis bedellerine satılabilir.

Francisco Ortega

Âlâ bir gelişim gösteren Francisco Ortega, yıldız oyuncu olmasa da ekip oyuncusu olarak tercih edilebilir. Münhasıran küçük takımların büyük oyuncusu olabilecek nitelikte olan Ortega, ileride büyük paralara satılabilir. Türkiye’de kariyer yapıyorsanız aktarım etmenizi şiddetle öneriyorum. Mura ile birlikte sağ ve sol bek mevkilerinizi garantiye alabilirsiniz böylece.

Kostas Tsimikas

Şayet biraz daha param var ve daha şık bir sol bek istiyorum diyorsanız, Kostas Tsimikas tam size nazaran diyebilirim. Yüksek kararlığı sayesinde düzgün bir gelişim vaat eden Tsimikas, sol bekte hoş bir oyuncu olma potansiyeline sahip. Velev Ortega ile birlikte alındığı taktirde uzun yıllar sol bekte oyuncu ıstırabı çekmezsiniz.

Matias Zaracho

Çok yüksek bir bonservis bedeli ödemeden şık bir orta saha almak istiyorsanız, Matias Zaracho tam size nazaran. Noktası geldiğinde sağ kanat, sol kanat ve ofansif orta saha rollerinde de oynayabildiği için adeta joker konumunda. 1. hali ile birlikte rahatlıkla düşük-orta seviyeli kümelerde 1. 11 oynayabilir. Bilhassa ekip oyunu ve vizyon özellikleri sayesinde orta meydandan düzgün top çıkarabilen oyuncu, durum alma yeteneği sayesinde arkadan top alıp ileri uçlara çok rahat top taşıyabilir.

Matias Arezo

1.3 milyon dolar bağımsız kalma hususuna sahip Matias Arezo, ileri yıllarda epeyce ehliyetli gelişim gösterebiliyor. Ehil bir potansiyele sahip oyuncu, küçük bir gruptaysanız bir numara etapta kupa maçlarında bile oynayabilecek seviyede. Ucuza alıp, 4-5 yıl sonra çok yüksek fiyatlara satabileceğiniz üzere kadronuzun değişmez ismi de olabilir.

Ömer Faruk Beyaz

Elverişli bir potansiyel vaat eden Ömer Faruk Beyaz, büyük ekiplerde dahi oynayabilecek seviyelere ulaşıyor. Oyun başında almak güç olsa da, 1-2 yıl içerisinde fazla pahalıya patlamadan alınabiliyor. 10 numara mevkisinde ofansif oyun kurucu olan Ömer, vizyon-soğukkanlılık ve teknik yetenekleri ile nispeten elverişli işler çıkarıyor. Kendisini Arsenal kariyerimde kadroma katmıştım. Gerçekten çok şık gelişim gösteriyor. Şayet bu biçimde genç Türk yeteneklere bakıyorsanız, Atalay Babacan ve Mustafa Kapı üzere isimler de oyun başı çok düşük fiyatlarla satın alınabiliyor.

Ansu Fati

Gelelim biraz da pahalı genç yeteneklere. Oyun başında almanız pek mümkün olmasa da, 1-2 yıl sonra 40 milyon dolar civarına satın alabileceğiniz Ansu Fati, sol kanatta yerküre yıldızı olabilecek nitelikte bir oyuncu. Suratı ve top sürme yetenekleri ile sol kanatta epey ehliyetli işler çıkaran oyuncu, kanat forvet rolünde de skora çok ek sağlıyor.

Sebastiano Esposito

17 yaşında dahi kadroda oynayabilecek seviyede olan Sebastiano Esposito, muazzam bir potansiyele sahip. Oyun başlarında satın almak mümkün olmasa da, Arsenal kariyerimde oyuncunun bir numara 11 oynamak için isyan etmesi üzerine 10 milyon dolar civarına satın alabilmiştim. Fizikî ve zihinsel özellikleri ile büyük işler başaran Esposito, ileri yıllarda tekniğinin de gelişmesiyle birlikte gol makinesine dönüşüyor.

Ilaix Moriba

Barcelona alt yapısında bulunan Ilaix Moriba, muazzam bir potansiyele sahip. Her manada kusursuz gelişen bu oyuncuyu 1. etapta satın almak pek mümkün değil. Oyuncunun 1. 11 oynamak için isyan etmesi üzerinde 38 milyon dolara satın alabilmiştim. Orta sahanın ortasını emanet edip ardınıza dahi bakmayacağınız özelliklere sahip olan oyuncu, öbeğinizin vazgeçilmez ismi olabilir.

Ryan Grevenberch

Moriba ile misal özelliklere sahip Ryan Gravenberch, ofansif orta yerde da çok rahat bir biçimde oynayabilir. Gerektiğinde artta velev kanalarda da oynayabildiği için joker oyuncu niteliğinde olan Ryan, Ilaix ile birlikte orta sahada dayanılmaz bir teknik kapasiteye sahip oluyor. Moriba kadar pahalı olmasa da, Ryan’da 20 milyon dolar civarına aktarım edilebiliyor.

Merih Demiral

Tam bir genç yetenek olmasa da, çok şık gelişim gösteren Merih Demiral, yıldız bir defans oyuncusu olma özelliklerine sahip. Standart stoper rolünde oynayan Merih, yırtıcı bir defans olarak savunmayı topluyor. Çağlar Söyüncü ile birlikte geçmişte yerinde bir ikili oluşturan Merih, kümenizin vazgeçilmez defans oyuncusu olabilecek nitelikte. Oyun başı ortalama 20 milyon dolar civarına alınabiliyor.

Maarten Vandevoordt

Football Manager 2020 genç yetenekler listemize kaleci eklemeden olmazdı. Gelişime oldukça müsait olan Maarten Vandevoordt, ileride çok rahat Alisson Becker yeteneğinde olabilecek bir oyuncu. Refleks ve hava teftişinin yanı sıra pas, teknik ve degaj yetenekleri ile birlikte topu oyuna çok rahat bir formda sokabiliyor. Libero kaleci oynatıldığı taktirde beklenmedik paslarla birlikte takımınızı kontra atağa rahatça kaldırabiliyor.

Takıma bir numara geldiğinde bile kupa kalecisi olabilecek nitelikte olan Maarten Vandevoordt, 2 yıl içerisinde 1. kaleciniz olabilecek yeteneğe ulaşıyor. Şayet hoş bir kaleci arıyorsanız ve parası neyse veririm diyorsanız, Maarten Vandevoordt katiyen 1. tercihiniz olmalı.

Football Manager 2020 genç yetenekler listemizi sizlerle paylaştık. Bu stil içeriklerin daha fazla gelmesini istiyorsanız lütfen tahlillerde belirtin.

GÜNDEMSPOR

Gündem Spor İle Birlikte Önemli Haber Başlıklarını Okuyabilirsiniz.